Сторінки

Глосарій

Інформаційні процеси – створення, пошук, збирання, зберігання, опрацювання, кодування, відображення, передавання і використання даних.

Інформаційна система –  сукупність пристроїв та програм, призначених для збереження, опрацювання, подання та передавання даних різного типу.

Інформація – неозначуване, фундаментальне поняття, як точка та площина в математиці, енергія та речовина у фізиці. Термін «інформація» походить від латин. слова «informatio», яке має кілька значень: роз’яснення, виклад, тлумачення; представлення, поняття; ознайомлення, просвіта.

 Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) – сукупність методів і прийомів, що використовуються з метою збирання, зберігання, опрацювання, розповсюдження, відображення, пошуку та використання різноманітних даних задля потреб користувачів і забезпечують передавання повідомлень і даних різними засобами (телефон, факс, телебачення, супутниковий зв’язок тощо).

Інформаційна культура – це система знань, умінь і досвіду людини, яка дає змогу їй вільно орієнтуватися в інформаційному середовищі та свідомо здійснювати свою інформаційну діяльність.

Інформативна компетентність передбачає наявність у людини знань, умінь і навичок у галузі інформатики і здатність розв’язувати необхідні (у тому числі й нові) теоретичні та практичні задачі з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Інформаційна культура керівника закладу освіти — рівень розвитку інформаційного спілкування, що визначає ступінь досягнення кількісного та якісного обігу інформації у закладі освіти й володіння технологіями обробки й репрезентації інформації, а також характеристика інформаційного навчального середовища закладу, що відображає ступень використання інформаційно-комунікаційних технологій, забезпечує умови прогнозування їх розвитку.

Презентація – офіційне ознайомлення, публічне представлення будь-чого нового, нещодавно створеного або опублікованого. Наприклад, презентація навчального закладу – це оригінальна форма знайомства зі змістом і технологіями його роботи, з кращими учителями, з новими ідеями та досягнутими результатами.

Проект – сукупність певних дій, документів, текстів, призначених для створення реального об’єкта, предмета або теоретичного продукту.
Веб-документ (або веб-сторінка, HTML-сторінка) – електронний документ, реалізований у вигляді текстового файлу, що містить гіпертекстову розмітку, як правило, з розширенням htm або html.

Веб-сайт – сукупність веб-сторінок певної тематики, що збережені на одному сервері та мають систему навігації за допомогою гіперпосилань.
Гіперпосилання – текстовий або графічний об’єкт, що зв’язаний з іншим інформаційним ресурсом – містить його адресу та дозволяє переходити до нього.

Електронна пошта (e-mail) – сукупність апаратних та програмних засобів, призначених для обміну електронними повідомленнями між користувачами комп’ютерної мережі.

Мережевий етикет – неформальний кодекс поведінки в Інтернеті, що регулює спілкування користувачів між собою. Згідно з ним, під час електронного листування необхідно керуватися усталеними правилами.

Портфоліо (підсумкове, результуюче) – впорядкована збірка матеріалів, підібраних із певною метою. Вміст директорського професійного портфоліо допомагає оцінювати роботу керівника.

Портфоліо проекту – комплект інформаційних, дидактичних і методичних матеріалів до проекту, розроблений із метою його ефективної організації. Ці матеріали створюються з використанням комп’ютерних технологій (засобів створення мультимедійних комп’ютерних презентацій, текстового та графічного редактора, табличного процесора, комп’ютерних програм для створення публікацій і веб-сайтів, здійснення пошуку інформації в Інтернеті, роботи з електронною поштою тощо).

Пошукова служба – програмний засіб, призначений для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами або за темами, впорядкованими по групах.

Сервер (від англ. to serverобслуговувати) - об’єкт, що надає послуги чи ресурси за відповідними запитами.

Смайлики – символічні позначення, які використовуються для передавання емоційного настрою при електронному листуванні.

Спам – небажані електронні повідомлення, що надходять до поштової скриньки без згоди її власника.

Немає коментарів:

Дописати коментар